مشاوره خانواده- پزشکی- زناشوئی و ...

لطفا سرقت علمی و ادبی نکنید برای تک تک مطالب زحمت کشیده شده نظر ات شما باعث دلگرمیم میشود این وبلاگ پزشکی.زناشویی میباشد ورودزیر۱۸ ممنوع.

دوشنبه 12 مهر‌ماه سال 1389 ساعت 22:03

اندازه آلت مردانه چقدر است ؟

اندازه آلت مردانه چقدر است ؟

اضطراب در خصوص اندازه آلت رشد آلت و اندازه آن توعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی و جوانی است. مجموعه ایمیل ها و سئوالاتی که در این زمینه مطرح اند و همچینین میزان روز افزون آگهی های تجاری در این زمینه – بویژه در سطح وب – موید این مساله است.

مقایسه در رختکن های ورزشی در مورد این که آلت با اندازه طبیعی چگونه است یا چگونه باید باشد ، یک تست اطمینان است.
با وجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دایمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت است.

این در حالی است که رضایتمندی جنسی به چندین عامل وابسته است که اندازه آلت تنها یکی از آنهاست.

باید توجه داشت ، بزرگی آلت معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست.

گرایش تمایلات و توجهات به اندازه آلت اگر چه اندازه آلت به عنوان یکی از جنبه های آناتومی بدن انسان مورد توجه بوده ، اما گرایش و توجه آن نیز متفاوت بوده و هست.

به عنوان مثال در روم یا یونان قدیم آلت بزرگ مایه خنده و تمسخر بوده که آثار آن در موزه ها موجود است.

چه چیزی اندازه آلت را تعیین می کند؟

اندازه آلت بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین میشود . اندازه آلت در طی بلوغ تغییر می کند . رشد آلت بین سنین 10 تا 14 سالگی شروع می شود ، البته این زمان در بعضی پسر بچه ها زودتر و بعضی دیر تر است.

در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش مو های تناسلی آغاز می شود . رشد آلت ابتدا در طول و سپس در قطر صورت می گیرد . اندازه متوسط آلت افراد بالغ در حالت معمولی ( شل ) بین 6 تا 11 سانتی متر است . نو جوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلتشان باید تا 1 تا 2 سال پس از توقف رشد قدی خود صبرکنند.

اندازه متوسط آلت

ابعاد بدن فرد ، طول آلت را تحت تاثیر قرار میدهد . اگر فردی چاق و سنگین وزن باشد آلت او کوچکتر به نظر می آید. چون توسط بافت های بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو میرود . این حالت در اصطلاح پزشکی آلت پنهان شده نامیده می شود.
تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تاثیر می گذارند . اینها در زمان تولد اشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند.
(میکرو پنیس) طول آلت حداکثز 3.1 سانتیمتر حالتی است که ناشی از اختلال ژنتیکی یا هورمونی می باشد . آلت شبکه ای           ( پره دار ) ، آلت پنهان شده و آلت تله دار همه حالاتی است که اندازه آلت طبیعی است اما به ظاهر کوچک به نظر می آید. این مشکلات با عمل جراحی قابل اصلاح می باشند . در موارد بسیار نادر کودکانی بدون آلت به دنیا می آیند 1 مورد از هر 20 میلیون پسری که متولد میشود .

اندازه طبیعی آلت

یکی از مشکلاتی که در بررسی و تحقیق در مورد اندازه طبیعی آلت تناسلی ( در حالت شل یا راست شده ) با آن مواجه می شویم این است که آمار های جهانی به راحتی و به صورت علمی قابل تلفیق نیست تعداد زیادی سر شماری اینترنتی و مطالعات اماری وجود دارند ، اما این تفکر که آمارها بدون نقص باشند چندان واقعی نیست.

اغلب نتایج حاصل سرشماری گزارش فردی است ، و این متکی به صداقت کامل مردان در مورد اعلان اندازه آلتشان می باشد ، در حالیکه گرایش به سمت ادعا های اغراق آمیز است . وقتی از شما میخواهند خودتان اندازه گیری کنید چه خواهید گفت ؟ آیا اندازه ها را به سمت مقادیر بیشتر گرد نمی کنید ؟

اندازه آلت در حا لات شل و راست شده

اندازه شل به هیچ وجه نشانگر اندازه آلت در حالت راست شده نمی باشد . در بعضی از مردان اندازه آلت تناسلی به سختی بین حالت شل و راست شده تغییر میکند ، اما اغلب مردانی آلتی با اندازه متو سط در حالت شل دارند که در حالت راست شده بطور قابل توجه بزرگ می شود  . جالب توجه این است که اغلب اندازه آلت در حالت شل ، مردانی را نگران می کند !

به هر حال به جهت رفع نگرانی شما برخی از آمار های خالص و کلی را در این جا متذکر می کنیم :

متوسط اندازه آلت در حالت شل در محدوده 6 تا 11 سانتی متر است.

متوسط اندازه آلت در حالت راست شده در محدوده 10 تا 20 سانتی متر است .

باید توجه داشت که سرما و خستگی اندازه آلت را به صورت موقت کوچکتر می کند.

آیا قرص ها ، شربت ها ، لوسیون ها و روغن ها اندازه آلت را افزایش می دهند ؟

جواب: هیچ مدرک معتبر علمی وجود ندارد که قرص ها ، شربت ها ، لوسیون ها و روغن ها اثر دایمی در بزرگ کردن آلت داشته باشند.  لطفا پول خود را پس انداز کنید.

آیا آلت به طور دایمی ممکن است کوچک تر شود  ؟

بله ، آلت در سنین بالا – کهنسالی – ممکن است کوچک تر شود . همچنین شواهدی است وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت میتواند موجب کو چک شدن اندازه آلت شود . وقتی فردی چاق و سنگین وزن است، آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید . معمولا وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت به وضیغت قبلی خود بر می گردد.

آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت وجود دارد ؟

بله ! تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت را افزایش دهند . با آزاد کردن رباطی ( لیگامنت ) که آلت را در حای خود نگه می دارد می توان آن را تا حد 5.2 سانتیمتر طولانی تر کرد .

ایمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند.

در مورد هر یک از مداخلات جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی بر خطرات آن غلبه دارد یا خیر .

باید توجه داشت که در مقابل عوارض جانبی این اعمال ، نتایج تزیینی آن ارزش نخواهد داشت.

اکثر اورولو ژیست ها به جز در مواردی که بد شکلی ( دفور میتی ) یا علت طبی خاصی وجود دارد ، اقدام به این نوع اعمال جراحی نمی کنند .

آیا ورزش آلت می تواند موجب دراز شدن آن شود؟

 آلت تناسلی هیچ عضله ای ندارد بنا براین هیچ ورزشی موجب افزایش طول نخواهد داشت.

آیا دستگاه وکیوم ، آلت تناسلی را بزرگ میکند ؟

دستگاه های واکیوم اندازه آلت را بطور موقت افزایش می دهد ( حد اکثر 24 ساعت ) البته این دستگاه ها نیز می توانند بو یژه اگر از استاندارد لازم برخود دار نباشند ، می توانند عوارضی همچون ترکاندن عروق خونی را به دنبال داشته باشند که موجب درد و تورم می شود.