X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

مشاوره خانواده- پزشکی- زناشوئی و ...

لطفا سرقت علمی و ادبی نکنید برای تک تک مطالب زحمت کشیده شده نظر ات شما باعث دلگرمیم میشود این وبلاگ پزشکی.زناشویی میباشد ورودزیر۱۸ ممنوع.

شنبه 6 شهریور‌ماه سال 1389 ساعت 17:20

زیور آلات دستگاه تناسلی

تب تند مد گرایی و تازه طلبی در سالهای اخیر بسیار بالا گرفته است ودر این راستا یکی از نوین صنایع دنیای مد سوراخ کردن نواحی مختلف بدن و فروبردن اشیا زینتی در داخل این حفره ها میباشد.دامنه گسترش استفاده از گوشواره های تزیینی از بینی ، ابرو ، گونه ها ، لب ، زبان ، شروع گشته لیکن در این نواحی محدود نمانده و اخیراً به نوک سینه ها و دستگاه تناسلی در مرد و زن نیز سرک کشیده است . امروزه عده ای از پسران و دختران جوان با سوراخ کردن دستگاه تناسلی علاوه بر اینکه مد دوستی و متفاوت طلبی خود را در معرض  نمایش میگذارند بلکه در بعضی افراد به منظور افزایش تحریک دستگاه تناسلی و خشنود سازی جنسی این تکنیک محبوبیت اخذ نموده است . در مرد نصب مهره های نقره ای بر روی آلت تناسلی بیشتر نقش تزیینی داشته لیکن در زن گفته میشود انگیزه نصب زیورآلات بر روی لبه های داخلی یا بیرونی دستگاه تناسلی و یا زائده محافظ کلیتوریس ، تشدید تحریک پذیری جنسی ذکر گردیده است .

آنچه از دیدگاه بهداشتی ذکرآن ضروری به نظر میرسد مخاطراتی است که گریبانگیر عده ای از طالبان سوراخ کردن آلت تناسلی میتواند باشد. بنا بر مجموعه تحقیقات انجام شده توسط محققین دانشگاه شیکاگو بسیاری از افرادی که مبادرت به انجام سوراخ  کردن دستگاه تناسلی میکنند آموزش های لازم را در این زمینه ندیده اند و وسائل مورد استفاده بعضاً  فاقد اصول  صحیح استرلیزه کردن  میباشد. لذا عفونت دستگاه تناسلی شکایت شایع ایندسته از افراد گزارش گردیده و همچنین  انتقال ویروس هایی چون هپاتیت بی و سی از این طریق بسیار محتمل میگردد. از سویی به دلیل نزدیکی زینت آلات با دهانه رحم در هنگام زایمان ، ایجاد کننده مزاحمت برای خروج جنین بوده و در این شرایط معمولاٌ از فرد خواسته میشود تا نسبت به بیرون  آوردن آن قبل از انجام فرایند زایمان اقدام نماید. گفته میشود در مردان نیز هر گونه بی تجربگی در انجام این عمل منجر به آسیب به بافت های نعوظ شونده شده و نهایتاٌ ناتوانی جنسی را ممکن است سبب گردد.

از آنجایی که گوشواره داشتن دستگاه تناسلی در هیچ فردی قابل رویت نیست لذا بر همه دارندگان ایندسته از زیورآلات است که پزشک خانوادگی خود را در جریان این امر قرار دهند و از آنطرف بر همه پزشکان و متخصصین امور بهداشتی است که از در بر داشتن یا نداشتن این زینت آلات در بدن بیمار خود اطلاع حاصل نمایند تا در مواقع اضطراری بتوانند بهترین توصیه ها و خدمات بهداشتی را ارائه گر باشند. چرا که در شرایط جراحی های اورژانس  و یا مواقعی که فرد نیاز به استفاده از خدمات  " ام آر آی " میباشد ، این زیور آلات از بدن دور گردند.از طرفی از کلیه پزشکان خواسته میشود که نسبت به انواع سوراخ کردن های دستگاه تناسلی ، طرق ، متد و پیامد های بهداشتی این عمل دوره های لازم را دیده تا چنانچه به خیل مشتاقان این رفتار افزوده شد بتوان کمترین آسیب و خطر را برای آنان پیش بینی نمود